TR / EN

Blog

Anasayfa   -   Blog   -   Yaz Sıcaklarının Kurtarıcısı Tavan Vantilatörleri

Yaz Sıcaklarının Kurtarıcısı Tavan Vantilatörleri

09 Nisan 2019

Yaz sıcaklarının kurtarıcısı tavan vantilatörleri ile evinizi serinletmeye ve elektrik faturalarınızı hafifletmeye ne dersiniz?

Yaz sıcaklarında serinlemenin farklı farklı yolu var. Düşük güç tüketimi ile geniş alanları bile serinleten tavan vantilatörleri yaz sıcaklarında hayat kurtaran aletlerden biri.

Bu tür vantilatörler elektrikli motor vasıtasıyla çalışan tavan vantilatörleri sağladığı hava sirkülasyonu ile ferahlık verir. Çalışma odası, balkon, yatak odası, mutfak… dilediğiniz odaya monte edebileceğiniz vantilatörler, erişilmesi uzak bir noktada olduğu için çocuklu ailelerin de ilk tercihidir.

 

Yaz Sıcaklarının Kurtarıcısı Tavan Vantilatörleri

Tavan vantilatörlerinin oldukça dekoratif modelleri mevcuttur. 3 kademede çalıştırabileceğiniz bu aletleri, en düşük kademeye ayarlayarak sabaha kadar huzurlu, sessiz ve keyifli bir uyku çekebilirsiniz.

 

Özellikle yaz sıcakları için kusursuz bir serinletici olan tavan vantilatörleri aynı zamanda klima kullanılan evlerde de tercih edilir. Tavan pervanesi, klimanın yaydığı soğuk havayı evin her tarafına dağıtmak için de işlevseldir. Kanatların dönmesiyle odanızı serinletir ve yoğunlaşmış havayı dağıtarak havalandırma sağlar. Bu tür vantilatörler yaz – kış işlevseldir. Soğuk havalarda vantilatör devrini en düşükte tutarak, ters yönde oluşan akım sayesinde ısınan havanın tüm odada dolaşmasını da sağlayabilirsiniz.

Hangi Tavan Vantilatörünü Seçmeli?

Vantilatör seçmeden önce hava sirkülasyonunun sağlanması açısından vantilatörle tavan arasında en az 45 cm uzaklık olması gerekir. Ev tipi vantilatörlerin kanat sayısı; çift, üçlü, dörtlü ve altılı olarak değişir. Aynı zamanda kanat çapı, rengi, aydınlatma olarak kullanılan çeşitlerde duy sayısı gibi özellikleri olan bu aletleri, odanızın hacmine ve kullanım alanınıza bağlı olarak belirleyebilirsiniz. Bilinenin aksine, daha çok kanadı olan pervane daha fazla soğutmaz. Soğutma, pervane adedinden çok, pervanenin dönüş hızıyla ilgilidir.

 

Tavan Vantilatörü Nasıl Çalışır?

Oda tavanının merkez noktasına monte edilen ve farklı hızlarda dönebilen vantilatörler, takıldığı ortam içinde bulunan havayı sirküle ederek doğal yoldan serinlemeye ve temiz havanın kapalı alan içine daha hızlı dolaşmasına yardımcı olur

Elektrik motoruyla çalışan kanatların dönme işlemi esnasında oluşan hava akımı ise doğal bir serinlik sağlar.

Tavan vantilatörlerinin harcadığı elektrik ise vantilatör motorunun gücüne bağlıdır. Yüksek motor gücüne sahip vantilatörler daha fazla elektrik harcanmasına sebep olur. Yerde konumlanan vantilatörlere nazaran da oldukça geniş bir alanda serinlik oluşturur.

 

Uzaktan Kumandalı Tavan Vantilatörü

En ekonomik serinleme yöntemi sunan uzaktan kumandalı tavan vantilatörlerine MediaMarkt avantajlarıyla sahip olabilirsiniz. Aşağıda sizin için seçtiğim birbirinden şık ve kullanışlı vantilatörler var.

Tavan Vantilatörü Yetkili Servis / Montaj  Randevu Hattı 0216 369 18 11

 

 Bu yazı 979 kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Tavan Vantilatörü Nedir?

13 Haziran 2019